Komplexní péče
o vaši zahradu

O nás

Jsme tradiční plzeňskou rodinnou společností, která se zaměřuje na realizace a údržbu zahrad, závlahové systémy, stavbu zahradních jezírek a úpravu zeleně. Provozujeme také zahradnictví Fišer v Plzni

Historie naší rodinné společnostizahradnictví Fišer v Plzni, přelom 19.-20. století

Když byla v roce 1886 v USA slavnostně představena socha svobody jako dar od francouzských spojenců, my už jsme několik týdnů v provozovali jedno z prvních zahradnictví v Plzni. Jeho zakladatelem byl zahradník Rudolf Fišer se svou ženou Františkou.

V roce 1895 pak zahradnictví stěhujeme do Lochotínské ulice č.58. V zahradnickém řemesle se vyučí i Rudolfovi 4 synové, kteří po návratu z 1. světové války pokračují v zahradnické tradici rodiny Fišerů. 

"Vítězný" únor 1948 pak na 41 let přeruší fungování našeho zahradnictví. Naše zahrady jsou začleněny Zahradnických závodů města Plzně, JZD nebo státních statků. 

Zahradnictví po roce 1989

Rodinnou tradici ihned po pádu komunismu roku 1989 obnovuje Ludvík Fišer. Na stejné adrese, jako Rudolf Fišer, znovu zakládá zahradnictví a vítá zde první porevoluční zákazníky. Po této dlouhé době si zahradnictví mezi Plzeňany získává zpět velkou oblibu a dobré jméno. 

Obětavou prací všech pracovníků rodinné firmy jsme vybudovali zahradnické centrum, které v 90. letech patří mezi 15 českých rodinných podniků v rámci Sdružení zahradnických center v České republice.

Po odchodu pana Ludvíka Fišera do důchodu přebírá vedení firmy jeho dcera Helena Ottová. Velkou katastrofou pro zahradnictví se staly záplavy v roce 2002, které způsobily tak velké škody, že přivedly firmu do finančních potíží. A proto v roce 2005 do rodinné firmy přistoupil obchodní a zároveň finanční partner. V roce 2010 paní Ottová firmu Fišer - zahradnické centrum s.r.o. prodává společnosti Rašelina a.s.

Současnost

V roce 2011 zakládá vnuk pana Ludvíka Fišera, Přemysl Otto, společnost Fišer - květiny s.r.o. Pod hlavičkou nové společnosti se zabýváme komplexní činností v oboru péče o zahrady a zároveň provozujeme květinářství v Plzni na Roudné, v ulici Pod Všemi Svatými. 

Naše vize

Naší vizí je v oboru zahradnictví poskytovat komplexní péči, založenou
na tradici a zkušenostech naší rodinné společnosti.